Blog

Jakie korzyści daje profesjonalne szkolenia psa?

Współczesne metody szkolenia psów opierają się na pozytywnym wzmocnieniu i budowaniu relacji między człowiekiem a psem. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnego trenera, który pomoże nam wychować czworonoga. Jakie korzyści przynosi współpraca z ekspertem w dziedzinie szkolenia psów?

Czytaj dalej

Jak przygotować psa do samotnego pobytu w domu?

Wielu właścicieli psów musi zostawiać swoje zwierzęta samotnie w domu, gdy udają się do pracy lub na dłuższe wyjście. Niestety, niektóre psy źle znoszą samotność, co może prowadzić do problemów behawioralnych, takich jak nadmierne szczekanie czy niszczenie przedmiotów. Właściwe przygotowanie psa do samotnego pobytu w domu jest kluczowe dla jego komfortu i naszego spokoju.

Czytaj dalej

Jak nauczyć psa podawać łapę?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak sprawić, by Twój pies stał się jeszcze bardziej posłuszny i wykonywał różne komendy na zawołanie? Szkolenie psów to nie tylko nauka posłuszeństwa, ale także doskonały sposób na budowanie relacji z naszym pupilem. W tym wpisie pokażemy krok po kroku, jak nauczyć swojego psa podawania łapki – jednego z najbardziej popularnych i uroczych zachowań psów.

Czytaj dalej

Podstawowe komendy, których warto nauczyć psa

Jest kilka bardzo ważnych komend, które pies powinien opanować, właściwie już będąc szczeniakiem. Są one łatwe do nauczenia, a jednocześnie bardzo ważne, aby móc zapanować nad czworonogiem w różnych okolicznościach.

Czytaj dalej

Od czego zależy, czy pies będzie nam posłuszny?

Pies to zwierzę, które może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że na dobrą relację z psem oraz posłuszeństwo trzeba sobie zapracować. Nie wystarczy, że opiekun od czasu do czasu przytuli swojego pupila i rzuci mu smakowitą przekąskę. Ważne jest, aby zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa, zbudować wspólne relacje na solidnych podstawach i szkolić swojego czworonożnego przyjaciela.

Czytaj dalej